CPI Hotels koupila od městské firmy Veletrhy Brno hotel Holiday Inn v Brně

CPIPG Média a PR CPI Hotels koupila od městské firmy Veletrhy Brno hotel Holiday Inn v Brně
Business zprávy Česká republika
CPI Hotels koupila od městské firmy Veletrhy Brno hotel Holiday Inn v Brně

Brno, 1. července 2019 – Čtyřhvězdičkový hotel, který je v těsném sousedství brněnského výstaviště, je nově ve vlastnictví skupiny CPI Hotels, jedné z největších hotelových skupin v České republice. Holiday Inn se stal vůbec prvním brněnským hotelem v jejím portfoliu.

„Plány vstoupit na brněnský trh jsme představili již začátkem roku 2018, kdy jsme oznámili stavbu nového Clarion hotelu,“ říká Jan Kratina, generální ředitel a předseda představenstva CPI Hotels a pokračuje: „Příležitost koupit hotel Holiday Inn tak byla v souladu s naší strategií a jsme rádi, že se nám podařilo se dohodnout. Spolu s chystaným hotelem u vlakového nádraží významně posílí naše portfolio kongresových hotelů.“

Kongresové hotely tvoří nejvýznamnější součást portfolia CPI Hotels, v ČR fungují především pod značkou Clarion. „Kongresová turistika je čím dál oblíbenější, ale i náročnější, v České republice je patrná poptávka po velkých sálech. Hotel Holiday Inn Brno tyto prostory i skvělé zázemí nabízí,“ vysvětluje Jan Kratina a dodává: „Poloha v blízkosti výstaviště navíc skýtá také spoustu dalších možností.“

„Hotel pod managementem CPI Hotels bude fungovat nadále jako komplementární služba pro účastníky veletrhů, firemních akcí a kongresů pořádaných na brněnském výstavišti,“ uvedl Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno. Hotel je napojen na kongresové haly E a B brněnského výstaviště, které hostí kongresy a firemní akce v rozsahu až 3 500 účastníků.

Finanční prostředky z transakce využijí Veletrhy Brno, a.s. na výstavbu nového pavilonu D. Rozhodnutí o prodeji padlo v souvislosti se záměrem výstavby nové výstavní haly, která prostorově naváže na pavilon C a vytvoří další moderní pavilon. Chceme tímto podpořit hlavní oblast našeho podnikání, kterou je organizace veletrhů a dalších akcí,“ uvedl dále Jiří Kuliš.

CPI Hotels

Hotelová skupina CPI Hotels, dceřiná společnost patřící do skupiny CPI Property Group, provozuje 33 hotelů pod značkami Clarion Hotels, Comfort Hotels, Mamaison Hotels & Residences, Buddha-Bar Hotel Collection, Spa & Kur Hotels, Fortuna Hotels a nově také Quality Hotels a Holiday Inn.  CPI Hotels je se svým portfoliem o celkové kapacitě převyšující 10 tisíc lůžek a 13 tisíc konferenčních míst jednou z největších hotelových skupin v České republice. CPI Hotels působí v celkem 15 destinacích a své portfolio má přítomné v 6 evropských zemích.

Holiday Inn Brno

Holiday Inn Brno je luxusní hotel v těsném sousedství výstaviště. Hotelový komplex poskytuje vysoký standard ubytování ve 200 dvoulůžkových pokojích, kongresový sál a školící konferenční prostory pro až 600 osob. Součástí jsou i prostory pro relaxaci a wellness a restaurace.

Kontakt pro média

Jakub Velen

j.velen@cpipg.com

+420 770 171 224